Prosincové workshopy ve Francouzském centru

Pátek 15. prosinec 2023, 13:29

Na začátku prosince (1. a 8.12.2023) proběhly ve Francouzském centru dva workshopy pro studenty 3. ročníku Cyrilometodějského gymnázia Prostějov a 2. ročníku Stojanova gymnázia Velehrad.

Na začátku workshopu byli studenti obou škol seznámeni s možnostmi studia francouzského jazyka i kam je možné v rámci studia vyjet a jaké je uplatnění na trhu práce.

Studenti Cyrilometodějského gymnázia Prostějov si v rámci svého workshopu zahráli poznávací hru „Trouvez quelqu’un qui…“, poté měli možnost diskutovat nad různými tématy (od domácích úkolů až po sociální sítě a cestování). Další část workshopu byla zaměřená na Paříž a její památky, studenti se dozvěděli například co je to Haussmannova přestavba Paříže a své znalosti změřili v krátkém kvízu.

Studenti Stojanova gymnázia Velehrad si rovněž v rámci workshopu mohli procvičit své konverzační schopnosti při několika aktivitách. V dalších částech workshopu si vyzkoušeli několik cvičení z mezinárodních zkoušek DELF a ve společném kvízu se zaměřili na téma frankofonie.

Oba workshopy byly zakončeny prohlídkou budovy Filozofické fakulty a interaktivní hrou v prostorách katedry romanistiky, při které měli studenti za úkol vyzpovídat i několik pedagogů nebo najít francouzská slova schovaná ve štítcích na dveřích.

Oběma školám děkujeme za návštěvu a budeme se těšit zase příště!