Cíl byl jasný, seznámit studenty s francouzskou kulturou a potrénovat francouzštinu zábavnou formou!
V pondělí 1. června jsme přivítali hned dvě skupiny studentů. Nejprve studenty z Gymnázia Slavičín, se kterými jsme hravou formou procvičovali orientaci po městě i znalosti o Francii. Druhý workshop byl se studenty Moravské Střední školy, kteří si francouzštinu procvičili při hádání obrázků nebo hře trouvez quelqu’un qui.
Ve čtvrtek 11. června jsme s radostí přivítali další skupinu studentů z Moravské Střední školy v Olomouci. Po krátkém informačním okénku se žáci rozehřáli při vytváření skupin. V silně maskulinním kolektivu dostaly hlavní slovo dámy. Ty si mohly vybrat své parťáky do týmu. To však ještě nikdo z nich netušil, že jejich cesty povedou do různých koutů Francie. Třeba do Paříže, Bordeaux, Toulouse či Nantes. Cílem aktivity bylo naplánovat návštěvu daného města a seznámit se s místními zajímavostmi. Všichni žáci to zvládli na výbornou.
Závěr všech workshopů již tradičně patřil kvízu Kahoot a oblíbené pohybové aktivitě. Vítězové si odnesli malou pozornost.
Studentům moc děkujeme a budeme se opět těšit na jejich návštěvu!